Kush osht ky?

Vizitor i dashtun,

Miresevjen n’kandin e vogel personal qe e kom zaptue n’kete boten e madhe t’internetit. Nuk di qysh e keni gjet veten ktu, mirepo masi keni mbrri diqysh, at’here ndoshta ju intereson me dit qka osht ka bohet ktu.

Un jom Luani. Boj shume sende. Kom punu qmos, mirpo i thom vetit, n’fakt ma shume m’thojn Kritik per TV dhe Film. Jom kon msus, kom studiu ekonomine, kom shkru per sportin, e edhe ankona per shume sende qe mendoj se jon t’padrejta n’kete dynja.

M’pelqen me kqyr filma e seriale, mirpo jo ma shume se sport. Kom shije si shumica e njerzve, m’pelqejn komedite, futbolli, e edhe do sende qe ju doken t’quditshme shumices t’njerzve, mjuzikllat, operat, futbolli amerikan, bejsbollit.

Shkruj, perkthej, m’pelqen me gatu edhe me u marr me pun bahqeje. Kryesisht punoj si ‘freelancer’ n’lidhje me profesionet e permenduna ma lart. Per punen qe e boj mundeni mi vizitu bllogjet e shumta, si dhe uebfaqet e mediumet tjera ku botohen puna qe e boj.

Uh, edhe harrova, bashke me Egzonin e kemi qel Maniake t’filmit, qe osht kon grupi i pare i maniqeve qe osht hap n’shqip.

Nese doni, m’shkruni n’:

morinaluan(@)live.com

Edhe pse jemi asocial, kemi bajagi rrjete sociale:

Luan Morina | Create your badge

Linkedin

Instagram

Klout

Tumblr

Pinterest

n’TV (kujdes nga reflektimi)

Naten me Fatmir Spahiun – 3shja administrative

Express Arte KTV – Oskarët 2017

Ndrrimi i natës – Serialet

Filmat e verës – Pasdite në Tribunë