lomsh

Une, hejteri…

Nese munden mu pajtu shumica e atyne pak vetave qe kane pune me mu, per mu, osht qe une jom bajagi i rond (edhe me peshe, ndonese s’kemi leviz qe 6 vjet as ni kg ma poshte e as ma nalt), i Continue Reading

lomsh

Icarus (2017) – Recensim

Qëllim i Bryan Fogel ishte i thjeshtë – të bënte një version të ‘Super Size Me’, i cili kishte provuar të jetoj vetëm me fast-food ushqimet për një muaj dhe të shoh efektin e tyre në trupin e tij. Fogel kishte menduar të Continue Reading

lomsh

Wonder Woman (2017) – Recensim

Një heroinë femër i është nevojitur kësaj periudhe të lulëzimit të filmave nga universi i DC dhe Marvel. Një heroinë e vërtetë, si Wonder Woman. Dhe me këtë film, rrumbullakohen themelet për një fazë të re të filmave me super-heronj, një fazë finale.

Gal Gadot është Continue Reading

lomsh

dymietetmdhet

Për çka e përdorni facebookin?

Jom n’qef me bo pyetje sot, veç kqyrni te maniakat e leximit! Ama përnime për çka e përdorni facebookun?

A niheni keq kur shihni diçka te unë ktu? Pos Continue Reading

lomsh

Rinisë time me dashuri…

Po të kisha një makinë kohe dhe vetes time të re, për shembull 17 vjeçe, po tu kthehesha, vetes këto fjalë do ia thosha:

Gjëja më e rëndësishme është dashuria. Jetoje me pafundësi këtë, nën një. Continue Reading

lomsh

100% shqiptar

si race, si komb jemi ma t’vequmt edhe me historine ma t’pasun n’ballkan… na jemi t’trashegum direkt prej Ilirise, neper arbereshe e deri te shqiptare… osht nje trashegimi qe edhe Habsburget na e kane lakmi… nejse Continue Reading