Categories
lomsh

Rivaliteti i Red Bull

Ajo çfarë ndodhi në Stamboll në skuadrën e Red Bullit edhe një herë tregoi se marrëdhëniet në skuadra nuk janë gjithmonë “miqësore”. Të jesh duke udhëhequr me dy bolidë, dhe të përplasen në mes vete është tragjike. Kjo i ndodhi Kristian Hornerit, drejtorit të skuadrës së Red Bull, skuadër që ka ndërtuar një bolid shumë […]

Categories
Televizioni

Eurovisioni – Një tregim që vazhdon…

Anglezët ishin të fundit. Tejmase të dëshpruar. Sulmuan mënyrën e votimit. Përsëri. Biles disa shkojnë aq larg sa që propozojnë të ndryshojn emrin prej Euro-Vision, në IshBashkimiSovjetikVision. Kanë të drejtë. Shumë mirë tha moderatori nga Gjeorgjia “8 pikë shkojnë për nënën Rusi”. Megjithatë Rusia as vitin e kaluar, as sivjet nuk fitoi. Nuk është gjithçka […]

Categories
Filma

Betmen

Titulli origjinal: Batman Zhanri: Fanta-shkencë Skenari: Bob Kane (karakteret), Sam Ham (tregimi), Warren Skaaren Regjia: Tim Burton Premiera e shfaqjes: 23 qershor 1989 Kohëzgjatja: 126 minuta Rejtingu: +13 Kasti: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle, Billy Dee Williams, Michael Gough, dhe Jack Palance Që stripi, apo komiku të realizohet në film […]

Categories
lomsh

Fundjava futbollistike (10-11 prill 2010)– Parashikimet

Angli Liverpul – Fulhem. Mund të jetë finalja e Europa Ligës. Pse jo! Të dy skuadrat po shijojnë formë fantastike në Evropë. Por, në Premier Ligë, gjërat qëndrojnë ndryshe. Liverpul po mundohet me të gjitha forcat që të futet në katër skuadrat e para që e çojnë në Ligën e Kampionëve. Fulhem shpresat për Evropë, […]

Categories
Filma

Muzgu: Hëna e re

Muzgu: Hëna e re Titulli origjinal: Twilight: New Moon Zhanri: Dramë, Fantazi, Romancë, Horror, Triller Skenari: Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer (novela) Regjia: Chris Weitz Premiera e shfaqjes: 20 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 130 minuta Rejtingu: +13, për shkak të dhunë dhe aksionit Kasti: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Billy Burke, Peter Facinelli, Rachelle […]

Categories
Sport

Fundjava futbollistike (03-04 prill)- Parashikimet

Në Premier Ligën angleze, këtë fundjavë do të kemi derbin e sezonit. Të shtunën në ora 13:45, Çelzi udhëton në Mançester ku do të ndeshet me skuadrën e Junajtedit. Junajted në këtë ndeshje do të luaj pa liderin e skuadrës, Uejn Runin e dëmtuar. Pos Runit, vendasit do të luajnë edhe pa Ouenin, Braunin, O’Shian, […]

Categories
Filma

Anija që bënte rok

Titulli origjinal: The Boat That Rocked Zhanri: Komedi, Dramë, Romancë Skenari: Richard Curtis Regjia: Richard Curtis Premiera e shfaqjes: 13 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 135 minuta Rejtingu: +18, për shkak të gjuhës dhe disa skenave të shkurtëra nudo. Kasti: Philip Seymour Hoffman, Bill Nigh, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh, Tom Sturridge, Talulah Riley, dhe January […]

Categories
lomsh

Baton – a mund ta bëj përsëri?

Pas fitores së dyfishtë të Ferrarit në Bahrein, shumëkush ka menduar se mund të kthehemi në kohërat e arta të Ferrarit, kur Mihael Shumaher dominonte me Edi Irvajn, pastaj me Rubens Bariçellon, e së fundmi me Felipe Masan. Ishte Shumi që fitonte gjithnjë, ndërsa të tjerët mund të renditeshin para tij vetëm nëse Shumi do […]

Categories
Sport

Fundjava futbollistike (27-28 mars 2010)- Parashikimet

Premier Liga nuk ka qenë moti kohë kaq interesante. Përderisa jemi mësuar të kemi një katërshe të sigurt që shkon në Ligën e Kampionve, këtë vit gjërat kanë ndryshuar. Ngecja e Liverpulit e ka bërë tepër të paparishikuar pozitën e katërt. Gjërat janë bërë edhe më interesante, në mesjavë, kur Everton fitoi si mysafir ndaj […]