Categories
Filma

Muzgu: Hëna e re

Muzgu: Hëna e re Titulli origjinal: Twilight: New Moon Zhanri: Dramë, Fantazi, Romancë, Horror, Triller Skenari: Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer (novela) Regjia: Chris Weitz Premiera e shfaqjes: 20 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 130 minuta Rejtingu: +13, për shkak të dhunë dhe aksionit Kasti: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Billy Burke, Peter Facinelli, Rachelle […]

Categories
Filma

Anija që bënte rok

Titulli origjinal: The Boat That Rocked Zhanri: Komedi, Dramë, Romancë Skenari: Richard Curtis Regjia: Richard Curtis Premiera e shfaqjes: 13 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 135 minuta Rejtingu: +18, për shkak të gjuhës dhe disa skenave të shkurtëra nudo. Kasti: Philip Seymour Hoffman, Bill Nigh, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh, Tom Sturridge, Talulah Riley, dhe January […]