Showing: 481 - 488 of 488 RESULTS
Filma Kolumnat në Zëri

Ruby Sparks – Recensim

IMDB Rejtingu: 7.3 Premiera e shfaqjes: 27 korrik 2012 Kohëzgjatja: 104 minuta Rejtingu: +18 për shkak të gjuhës për të rritur dhe narkotikëve Zhanri: Fantazi, Komedi, Romancë Regjia: Jonathan Dayton, Valerie Faris Skenari: Zoe Kazan Aktrojnë: Paul Dano, Zoe Kazan, Annette Bening, Antonio Banderas, Steve Coogan Shtëpia filmike: Fox Searchlight Ka kohë që kam pritur …

Filma

Shoqërueset e nuses (2011)–Recensim

Titulli origjinal: Bridesmaids Zhanri: Komedi Skenari: Annie Mumolo, Kristen Wiig Regjia: Paul Feig Premiera e shfaqjes: 13 maj 2011 Kohëzgjatja: 125 minuta Rejtingu: +18, për shkak të skenave për të rritur dhe gjuhës gjatë gjithë filmit Kasti: Kristen Wiig, Maya Rudolph, Rose Byrne Është vlerësuar njëra nga komeditë më të mira të verës dhe vërteton …

Filma

Rio (2011) – Recensim

Titulli origjinal: Rio Zhanri: Aventurë, Komedi, Animacion, Familjar Regjia: Carlos Saldanha Skenari: Don Rhymer Premiera e shfaqjes: 15 prill 2011 Produksioni: Twentieth Century Fox Animation Kohëzgjatja: 96 minuta Rejtingu: Preferohet mbikëqyrja e prindërve për shkak të humorit të fortë në disa raste Kasti: Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, George Lopez, Jamie Foxx, Will I Am, Bernardo …

Filma

Notting Hill–recensim

  Titulli origjinal: Notting Hill Zhanri: Komedi, Romancë Skenari: Richard Curtis Regjia: Roger Michell Premiera e shfaqjes: 28 maj 1999 Kohëzgjatja: 124 minuta Rejtingu: +13, për shkak të përmbajtjeve seksuale dhe gjuhës së fortë Kasti: Hugh Grant, Julia Roberts, Rhys Ifans, Richard McCabe, James Dreyfuss Pa dyshim njëra nga komeditë-romantike më të mira që kam …

Filma

I dashur Xhon

Titulli origjinal: Dear John Zhanri: Dramë, Romancë, Luftë Skenari: Jamie Linden, Nicholas Sparks (novela) Regjia: Lasse Hallstrom Premiera e shfaqjes: 05 shkurt 2010 Kohëzgjatja: 108 minuta Rejtingu: +13 për shkak të sensualitetit dhe dhunës Kasti: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Henry Thomas, Richard Jenkins, dhe Keith Robinson Film fantastik. Këtë vit thjesht nuk ka pasur film …

Filma

Betmen

Titulli origjinal: Batman Zhanri: Fanta-shkencë Skenari: Bob Kane (karakteret), Sam Ham (tregimi), Warren Skaaren Regjia: Tim Burton Premiera e shfaqjes: 23 qershor 1989 Kohëzgjatja: 126 minuta Rejtingu: +13 Kasti: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle, Billy Dee Williams, Michael Gough, dhe Jack Palance Që stripi, apo komiku të realizohet në film …

Filma

Muzgu: Hëna e re

Muzgu: Hëna e re Titulli origjinal: Twilight: New Moon Zhanri: Dramë, Fantazi, Romancë, Horror, Triller Skenari: Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer (novela) Regjia: Chris Weitz Premiera e shfaqjes: 20 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 130 minuta Rejtingu: +13, për shkak të dhunë dhe aksionit Kasti: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Billy Burke, Peter Facinelli, Rachelle …

Filma

Anija që bënte rok

Titulli origjinal: The Boat That Rocked Zhanri: Komedi, Dramë, Romancë Skenari: Richard Curtis Regjia: Richard Curtis Premiera e shfaqjes: 13 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 135 minuta Rejtingu: +18, për shkak të gjuhës dhe disa skenave të shkurtëra nudo. Kasti: Philip Seymour Hoffman, Bill Nigh, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh, Tom Sturridge, Talulah Riley, dhe January …