Categories
lomsh

Rivaliteti i Red Bull

Ajo çfarë ndodhi në Stamboll në skuadrën e Red Bullit edhe një herë tregoi se marrëdhëniet në skuadra nuk janë gjithmonë “miqësore”. Të jesh duke udhëhequr me dy bolidë, dhe të përplasen në mes vete është tragjike. Kjo i ndodhi Kristian Hornerit, drejtorit të skuadrës së Red Bull, skuadër që ka ndërtuar një bolid shumë […]

Categories
lomsh

Fundjava futbollistike (10-11 prill 2010)– Parashikimet

Angli Liverpul – Fulhem. Mund të jetë finalja e Europa Ligës. Pse jo! Të dy skuadrat po shijojnë formë fantastike në Evropë. Por, në Premier Ligë, gjërat qëndrojnë ndryshe. Liverpul po mundohet me të gjitha forcat që të futet në katër skuadrat e para që e çojnë në Ligën e Kampionëve. Fulhem shpresat për Evropë, […]

Categories
lomsh

Baton – a mund ta bëj përsëri?

Pas fitores së dyfishtë të Ferrarit në Bahrein, shumëkush ka menduar se mund të kthehemi në kohërat e arta të Ferrarit, kur Mihael Shumaher dominonte me Edi Irvajn, pastaj me Rubens Bariçellon, e së fundmi me Felipe Masan. Ishte Shumi që fitonte gjithnjë, ndërsa të tjerët mund të renditeshin para tij vetëm nëse Shumi do […]