kur askush nuk m’kupton mu
kur krejt cka boj m’doket qe kom gabu
ti m’jep shprese e je aty me m’ngushllu
ti m’jep forcen per me vazhdu

cdo rruge m’qon te ti
perqafimi yt osht ma e mira shpi
kjo osht mrekullia…
mrekullia qe m’je ti

dhe buzeqeshja jote osht si dielli me rrezu
m’bon mu ndi sikur boten me sundu
puthja jote osht thesar per mu
e dashuria jote osht gjithcka qe du

me gjase kurre s’do ta di
arsyen pse kshtu m’do ti
por, kjo osht mrekullia…
mrekullia qe m’je ti

/elvis presley/

https://www.youtube.com/watch?v=A5rC1Owj3CA

About Author

Writer?!

You might also enjoy:

%d bloggers like this: