Filma

I dashur Xhon

Titulli origjinal: Dear John Zhanri: Dramë, Romancë, Luftë Skenari: Jamie Linden, Nicholas Sparks (novela) Regjia: Lasse Hallstrom Premiera e shfaqjes: 05 shkurt 2010 Kohëzgjatja: 108 minuta Rejtingu: +13 për shkak të sensualitetit dhe dhunës Kasti: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Henry Thomas, Richard Jenkins, dhe Keith Robinson Film fantastik. Këtë vit thjesht nuk ka pasur film …

lomsh

Ëndërroja për Afrikan

Më në fund kampionati botëror do të mbahet në një vend afrikan. Ishte kjo një ëndërr e kryetari të FIFA-s, Sep Blater, që edhe ky kontinent të shijoj “shpirtin” e ngjarjes më të madhe në historinë moderne të njerëzimit. Pritet të jetë ngjarja më e madhe që ka ndodhur ndonjëherë në kontinentin afrikan. Mbi 2 …

lomsh

Rivaliteti i Red Bull

Ajo çfarë ndodhi në Stamboll në skuadrën e Red Bullit edhe një herë tregoi se marrëdhëniet në skuadra nuk janë gjithmonë “miqësore”. Të jesh duke udhëhequr me dy bolidë, dhe të përplasen në mes vete është tragjike. Kjo i ndodhi Kristian Hornerit, drejtorit të skuadrës së Red Bull, skuadër që ka ndërtuar një bolid shumë …

Televizioni

Eurovisioni – Një tregim që vazhdon…

Anglezët ishin të fundit. Tejmase të dëshpruar. Sulmuan mënyrën e votimit. Përsëri. Biles disa shkojnë aq larg sa që propozojnë të ndryshojn emrin prej Euro-Vision, në IshBashkimiSovjetikVision. Kanë të drejtë. Shumë mirë tha moderatori nga Gjeorgjia “8 pikë shkojnë për nënën Rusi”. Megjithatë Rusia as vitin e kaluar, as sivjet nuk fitoi. Nuk është gjithçka …

Filma

Betmen

Titulli origjinal: Batman Zhanri: Fanta-shkencë Skenari: Bob Kane (karakteret), Sam Ham (tregimi), Warren Skaaren Regjia: Tim Burton Premiera e shfaqjes: 23 qershor 1989 Kohëzgjatja: 126 minuta Rejtingu: +13 Kasti: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle, Billy Dee Williams, Michael Gough, dhe Jack Palance Që stripi, apo komiku të realizohet në film …

Filma

Muzgu: Hëna e re

Muzgu: Hëna e re Titulli origjinal: Twilight: New Moon Zhanri: Dramë, Fantazi, Romancë, Horror, Triller Skenari: Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer (novela) Regjia: Chris Weitz Premiera e shfaqjes: 20 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 130 minuta Rejtingu: +13, për shkak të dhunë dhe aksionit Kasti: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Billy Burke, Peter Facinelli, Rachelle …

Sport

Fundjava futbollistike (03-04 prill)- Parashikimet

Në Premier Ligën angleze, këtë fundjavë do të kemi derbin e sezonit. Të shtunën në ora 13:45, Çelzi udhëton në Mançester ku do të ndeshet me skuadrën e Junajtedit. Junajted në këtë ndeshje do të luaj pa liderin e skuadrës, Uejn Runin e dëmtuar. Pos Runit, vendasit do të luajnë edhe pa Ouenin, Braunin, O’Shian, …