Filma

Betmen

Titulli origjinal: Batman Zhanri: Fanta-shkencë Skenari: Bob Kane (karakteret), Sam Ham (tregimi), Warren Skaaren Regjia: Tim Burton Premiera e shfaqjes: 23 qershor 1989 Kohëzgjatja: 126 minuta Rejtingu: +13 Kasti: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle, Billy Dee Williams, Michael Gough, dhe Jack Palance Që stripi, apo komiku të realizohet në film …

Filma

Muzgu: Hëna e re

Muzgu: Hëna e re Titulli origjinal: Twilight: New Moon Zhanri: Dramë, Fantazi, Romancë, Horror, Triller Skenari: Melissa Rosenberg, Stephanie Meyer (novela) Regjia: Chris Weitz Premiera e shfaqjes: 20 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 130 minuta Rejtingu: +13, për shkak të dhunë dhe aksionit Kasti: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Billy Burke, Peter Facinelli, Rachelle …

Sport

Fundjava futbollistike (03-04 prill)- Parashikimet

Në Premier Ligën angleze, këtë fundjavë do të kemi derbin e sezonit. Të shtunën në ora 13:45, Çelzi udhëton në Mançester ku do të ndeshet me skuadrën e Junajtedit. Junajted në këtë ndeshje do të luaj pa liderin e skuadrës, Uejn Runin e dëmtuar. Pos Runit, vendasit do të luajnë edhe pa Ouenin, Braunin, O’Shian, …

Filma

Anija që bënte rok

Titulli origjinal: The Boat That Rocked Zhanri: Komedi, Dramë, Romancë Skenari: Richard Curtis Regjia: Richard Curtis Premiera e shfaqjes: 13 nëntor 2009 Kohëzgjatja: 135 minuta Rejtingu: +18, për shkak të gjuhës dhe disa skenave të shkurtëra nudo. Kasti: Philip Seymour Hoffman, Bill Nigh, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh, Tom Sturridge, Talulah Riley, dhe January …

lomsh

Baton – a mund ta bëj përsëri?

Pas fitores së dyfishtë të Ferrarit në Bahrein, shumëkush ka menduar se mund të kthehemi në kohërat e arta të Ferrarit, kur Mihael Shumaher dominonte me Edi Irvajn, pastaj me Rubens Bariçellon, e së fundmi me Felipe Masan. Ishte Shumi që fitonte gjithnjë, ndërsa të tjerët mund të renditeshin para tij vetëm nëse Shumi do …