Showing: 1 - 6 of 6 RESULTS
Televizioni

Per ata qe se kqyrin Game of Thrones

Pahiri mundeni mi degju disa veta qe n’kete pike zhegu thojne ka ardh dimri. Nejse, s’jane tu e permend kto ditet e fundit pasi edhe entuziazmi dicka ka ra, edhe pse kualiteti i Game of Thrones hala osht nalt. E vertete qe disa kane prit dicka ma shume, sidomos me episodin e fundit, mirepo

TV Reviews

GoT 6×03 – Recensim me spoilera

Tashti, masi u plotsu dëshira e shumicës për mu kthy Xhon Dëbora, a bon me bo ni dëshirë luitje tjetër? A bon, sipas mundsive, mos me pa Melissandren (ma n’fund e qëllova) pa qafore?! Hala kom ankthe prej fundit t’episodit t’parë. Nuk osht qudi që Dëbora s’ka pa sen anej. Ai osht i lindur për …

TV Reviews

GoT 6×01 – Recensim me spoilera

Xhoni po duket i vdekur. Edhe njana prej teorive t’para që ka qenë – ringjallja me anë të Melisandrës po bjen menihere kur ajo futet n’dhomë. Edhe ajo teoria me ujk nuk po pi ujë. Derisa n’anën tjetër janë mledh ata tradhtarët e vërtetë edhe ia nis urrejtja e parë ndaj atij fmijës. Urrejtja vazhdon …

TV Reviews

Game of Thrones – Sezoni 5 Recensim (me spoilera)

Kah me ja nis?! Në King’s Landing… Kthimi i kushëririt si pjesë e grupit religjioz të ‘shtizave’ nuk ka premtuar të ketë aq shumë ndikim në ngjarje sa ndodhi të kishte. Kush ka mundur ta përfytyroj Cersein në atë mënyrë të poshtëruar. Nejse, informata të para ishin shfaqur pas refuzimit të kishës për incizimin e …

Televizioni

Game of Thrones 4×05 – Recensim

Derisa mendoja javën e kaluar se ‘kishim mësuar shumë’ për Baleishin, vjen episodi i radhës ku mësojmë se vet ai është mjeshtri pas pothuajse çdo tragjedie që ka prekur mbretërit dhe njerëzit e mëdhenj në King’s Landin. Rrenat e tija nuk duken se kanë skaj. E fundit është ajo ndaj Sansës, të cilës i premtoi …